Svět Šipek.cz

Přihlášení registrovaného zákazníka


Jak vybrat správný elektronický terč

Elektronické terče představují významný vývojový trend v šipkové hře. Jejich vývoj začal počátkem 80.let a u špičkových přístrojů dospěl k opravdu vynikající technické úrovni, která vám zaručí takřka bezstarostnou hru. Jsou totiž vybaveny jednoduchým počítačem, který má v paměti uloženo několik základních her a desítky jejich variant, neomylně zaznamenává vaše zásahy, vyhodnocuje je a přesně vás informuje o průběhu hry na displejích. Zkrátka nemusíte nic počítat.

Pestrost nabídky elektronických terčů se odráží v jejich ceně i kvalitě. Je proto nutné si před nákupem pečlivě vybrat model , který splňuje vaše herní požadavky a rozhodně dávat přednost značkovým výrobkům.

Povrch elektronického terče je vyroben z plastového síta s mnoha úzkými otvory, do kterých se zapichují plastové hroty šipek, aby mohly být jednotlivé zásahy zaznamenány. Hry a počet hráčů volíte prostřednictvím tlačítek. Obsluha je většinou logická a jednoduchá. Každý terč bývá vybaven podrobným návodem k obsluze.

Pro širokou veřejnost jsou nejznámější sportovní šipkové přístroje, se kterými se setkáte na turnajích, v restauracích, klubech a dalších veřejných místech. Pro domácí použití jsou však příliž drahé a velké.

Elektronické terče pro domácí použití jsou nástěnné a mají menší rozměry. Jsou sice dražší než klasické sisálové terče, ale stále dostupné pro většinu lidí. Špičkové domácí přístroje se téměř vyrovnají velkým sportovním přístrojům, ale musíte pečlivě vybírat správný model a rozhodně dávejte přednost značkovým výrobkům.

Co ovlivňuje cenu elektronického terče?

Elektronický terč můžete pořídit zhruba od 1.000 Kč - v čem se pak ty levnější liší od dražších modelů? Elektronické terče se dají rozdělit do dvou kategorií:

  • double a triple jsou malé (dvoudírkové), střed je také malý
    takovéto rozměry mají soutěžní terče. Tyto modely lze doporučit pro všechny hráče, kteří chtějí trénovat nebo hrát na terči, který má standardní rozměry.

  • double a triple jsou velké (třídírkové), střed je také velký
    snadněji se trefíte do dvojitých, trojitých hodnot nebo středu. Tyto modely lze doporučit pro domácí hraní, pro zábavu. Na těchto modelech není vhodné trénovat na soutěže atd.

K čemu jsou displeje? Více nebo méně?

Na displeji se zobrazují informace o hře. Všeobecně lze říci, čím více displejů tím lépe. Máte lepší přehled o hře, zobrazení informací je přehlednější a rychlejší. Čím více displejů elektronický terč má, tím je také dražší.

U každého terče jsou většinou přibaleny i šipky (většinou 6 ks až 12 ks) a pár náhradních hrotů. Kvalita těchto šipek je úměrná s cenou terče. Většinou tyto šipky mají hmotnost kolem 10-12 gramů.


<< Zpět


INFORMACE & RADY

 

VYHLEDÁVÁNÍ


 

VÝHODNÝ NÁKUP

Harrows Flight Protector color

Harrows Flight Protector color

více informací o výrobku...

Cena s DPH: 44 Kč
 

TOP 10

 

INFORMACE O NOVINKÁCH

Chcete-li dostávat upozornění na novinky a slevové akce v obchodě, vyplňte zde Váš e-mail.

 

REKLAMA

 

NAŠI PARTNEŘI

eKonto - RB Ceská pošta Elektronické terce Echowell SrovnaniCen.cz - internetové obchody Hledej zboží
 

Copyright © 2002-2022 FUMI (právní doložka) Jak nakupovat Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů Doprava Reklamace
Partneři Svět Šipek: Koloběžky

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line;
v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.